5 zalet stosowania plastrów rozgrzewających

Plaster rozgrzewający HOT Plast na bóle pleców, mięśni i stawów

Bez wątpienia każdy zgodzi się z prastarym powiedzeniem, że sport to zdrowie. Aktywny tryb życia pozwala na utrzymanie właściwej masy ciała, usprawnia pracę serca, dodaje energii, poprawia samopoczucie. Niestety jest i ciemna strona. Osoby aktywne fizycznie, sportowcy narażeni są na częstsze kontuzje i urazy, bóle  mięśni, stawów. Najszybszym rozwiązaniem na poradzenie sobie z bólem jest zażycie leku przeciwbólowego. Ale czy najlepszym?!

Postaram się w kilku punktach uargumentować, dlaczego plaster rozgrzewający poradzi sobie z bólem mięśni i stawów lepiej niż tabletka.

1. Miejscowe działanie

Plaster rozgrzewający naklejamy dokładnie w miejsce bólu. Na plecach, na kolanie, na ramieniu. Działamy miejscowo na źródło bólu, omijając i odciążając układ pokarmowy.

2. Aplikacja

Aplikacja plastra rozgrzewającego jest banalnie prosta, niczym nie różni się od przyklejania zwykłego plastra opatrunkowego. Plaster rozgrzewający HOT Plast umożliwia nam docięcie nożyczkami plastra o żądanej wielkości. Następnie należy odkleić folię zabezpieczającą, zwilżyć klej plastra rozgrzewającego ciepłą wodą i przykleić w miejsce bólu. Należy pamiętać, aby skóra w miejscu aplikacji plastra była czysta i sucha, gdyż skóra mokra lub tłusta (np. nasmarowana balsamem lub olejkiem) nie zapewni odpowiedniej przyczepności.

3. Lecznicze działanie ciepła

Lecznicze działanie ciepła stosowano już w medycynie ludowej. Po naklejeniu plastra w obszarze odczuwalnego bólu następuje uaktywnienie mechanizmów obronnych odpowiedzialnych za termoregulację oraz kumulację energii cieplnej w jednym miejscu. Naczynia krwionośne rozszerzają się, zwiększa się ilość tlenu i substancji energetycznych transportowanych z krwi do tkanek. Wszystko to pomaga regeneracji komórek oraz zwalczaniu produktów zapalnych. Zmniejsza się napięcie mięśniowe, a ból ustaje.

 4. Natura w walce z bólem

Stosowanie plastra przeciwbólowego jest bezpieczne. Plaster rozgrzewający HOT Plast zawiera wyciągi naturalne z ziół. Arnika górska, czarci pazur oraz kora wierzby białej, używane są od stuleci w leczeniu bóli reumatycznych. Doceniane są ich właściwości przeciwzapalne oraz znieczulające.

5. Dla alergików

Plaster rozgrzewający HOT Plast jest hipoalergiczny. Nie powoduje uczuleń, jest delikatny dla skóry. Nie ma także obaw, że skóra ulegnie oparzeniu, ponieważ ciepło uwalniane jest stopniowo.

Nie czekaj! Już dziś warto zaopatrzyć domową apteczkę w plaster rozgrzewający HOT Plast!